Ми на зв’язку

Міська влада Дніпра судиться проти Яхт-клубу «Січ» чи грає «в піддавки»?

Мерія Дніпра подала в суд на яхт-клуб «Січ», що на житловому масиві Перемога-6. При цьому підлеглі Бориса Філатова доволі категорично виступили проти участі у судовому процесі Генеральної прокуратури та «ГромКонтролю». Хоча обидві організації хотіли долучитися до суду на боці міської ради Дніпра і допомогти їй в боротьбі з яхт-клубом «Січ». 

Беззаконня без кінця і краю

Якщо пошукати на мапі Дніпра місце, де активно порушуються екологічні права жителів і створюється неабияка загроза навколишньому середовищу, мало хто вкаже на локацію, про яку поговоримо у цій статті.

Йдеться про яхт-клуб «Січ» на житловому масиві Перемога-6, який приваблює містян рівними доріжками, зеленою травою, дикими птахами та звірами, яких можна нагодувати й сфотографувати. Але вся ця «краса» приховує явні порушення закону. 

Роками в районі житлового масиву Перемога-6 акваторію річки Дніпро засипають шлаком та будівельним сміттям. А на насипних ділянках ведеться незаконне будівництво. Усі ці дії пов’язують із громадською організацією «Дніпровський спортивно-парусний яхт-клуб «Січ» (ЄДРПОУ 25725262), яку очолює В’ячеслав Дідик.

Міська рада Дніпра роками не помічала цих порушень.

І ось на початку 2025 року Дніпровська міська рада, як грім серед ясного неба, звернулася до Господарського суду з позовною заявою до громадської організації «Яхт-клуб «Січ». Мерія Дніпра просила:

  • забезпечити можливість користування земельною ділянкою площею 26,2 га на березі Дніпра навпроти будинку №134 на вул. Набережна Перемоги;
  • знести об’єкти, які були самочинно зведені на цій ділянці.

Це питання напряму стосується захисту навколишнього середовища. Багаторічна незаконна забудова акваторії Дніпра, кілометрові насипи на річці зачіпали суспільний інтерес та обмежували екологічні права містян. І все це відбувалося на тлі бездіяльності мерії Дніпра.

Більше того, замість того, щоб припинити незаконні дії В’ячеслава Дідика ще кілька років тому, міська рада Дніпра у 2021 році вирішила подарувати яхт-клубу «Січ» 20 гектарів прибережної захисної смуги на житловому масиві Перемога і фактично легалізувати весь той безлад, що тривав роками.

У 2021 році Виконавчий комітет міської ради Дніпра прийняв Рішення, яким надав яхт-клубу «Січ» два кілометри набережної під так званий благоустрій. Як мав виглядати цей «благоустрій» і що саме хотіли зробити на набережній – не повідомлялося.

Рішення було незаконним, і тому «ГромКонтроль» скасував його у суді.

Кажуть: «Ворон ворону око не виклює». Є великі сумніви, що міська рада Дніпра всерйоз прагне перемогти яхт-клуб «Січ» у суді. Більше схоже на те, що справу ведуть так, аби ненароком, «випадково» програти. А там – раз, і нова спроба легалізувати захоплення берегів Дніпра під чергові «елітні» будівлі.

З огляду на цю ситуацію, «ГромКонтроль» вирішив долучитися до судової справи, як третя сторона, на боці міської ради Дніпра. Ми хотіли захистити суспільний інтерес і зупинити нищення природного середовища на житловому масиві Перемога-6.

Дивна поведінка підлеглих Бориса Філатова

Якщо мерія справді хоче перемогти й відновити законність, то ініціатива «ГромКонтролю» мала би вітатися підлеглими Бориса Філатова. Так було б у нормальному місті. Але в місті Бориса Філатова все відбувається не так, як мало б бути

Представниця мерії Світлана Конарева, яка минулого року заробила в міській раді Дніпра 425 тис. грн, була проти залучення  «ГромКонтролю» в якості третьої сторони. І додала, що питання, які розглядаються в даному судовому процесі ніяк не зачіпають інтереси членів громадської організації. Слова чиновниці було відвертою неправдою.

До судового процесу також долучилася Генеральна прокуратура України. Представник прокуратури пояснив необхідність своєї участі тим, що міська рада Дніпра не може ефективно захистити інтереси держави. 

Світлана Конарева, яка представляла інтереси міської ради Дніпра, також була проти участі Генеральної прокуратури в судовому процесі.

 

Погодьтеся, дивна позиція підлеглих Бориса Філатова. Дві різні організації хочуть виступити на твоєму боці в суді, а ти від обох відмовляєшся. Так зазвичай роблять, коли хочуть злити справу.

Суддя Юлія Бажанова наразі відмовила у залученні «ГромКонтролю» як третьої сторони, однак судовий процес ще перебуває на підготовчій стадії – отже, ми ще зможемо долучитися до розгляду справи.

Також буде цікаво:

«ГромКонтроль» вдруге скасував рішення про внесення змін до генплану Дніпра

Показові справи та перемоги у судах «Громадського Контролю» у 2023 та 2024 роках

613 днів за кордоном: подорожі депутатів Дніпровської міськради (частина 1)

ПОДІЛИТИСЯ