Ми на зв’язку

У Дніпрі депутата міськради та ще 6 людей підозрюють у заволодінні 7,5 млн: що про них відомо

Депутат міськради Дніпра, директор комунального підприємства та ще п’ятеро “активних громадян” вирішили, що дитячі та спортивні майданчики створені не лише для дітей, а й для того, щоб було куди “відправити” кілька мільйонів з бюджету. 

“ГромКонтроль” ще в минулому році виявив переплати на закупівлях щодо облаштування майданчиків у 2023 та 2024 роках, і от правоохоронці повідомили про підозру цим “активним громадянам”. За інформацією слідства, вони заволоділи майже 7,5 млн бюджетних коштів (і це тільки один епізод у цій історії), хоча ми виявили переплати приблизно на 32 млн. То про кого ж саме йде мова — читайте у публікації.

Корупція у Дніпрі: кого підозрюють у “розпилі” коштів на  майданчиках

“Схему” заволодіння бюджетними коштами під час встановлення дитячих та спортмайданчиків розробив депутат міської ради Дніпра. А ще він залучив до цього директора КП, його заступника та інших людей непогана ж команда зібралась під дахом міської ради. Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури.

Якщо хочете більше дізнатися про цей “будівельний подвиг”, не пропустіть відео:

Наскільки нам стало відомо з сайту Судової влади, фігуранти провадження, які проходять по справі №216/2322/25:

  • депутат міськради Олег Григорук (обирався у міськраду від “ОПЗЖ”);
  • директор КП “Розвиток територій міста” Ігор Нікітін та його заступниця Віолетта Путілова;
  • Євгеній Земляний (директор фірми-підрядника ТОВ “Дніпрожим” та ФОП);
  • Кристина Мец (ФОП);
  • Олександр та Ірина Костенко (ФОПи).

Корупційна схема привласнення коштів на дитячих майданчиках

Чим же саме вони займались? Слідство встановило, що протягом 23-24 років підозрювані завищували ціни на матеріали, “ліпили” фіктивні документи, а потім тишком-нишком відправляли гроші на рахунки підконтрольних компаній та розподіляли бюджетні кошти між собою. Чи думали вони, що їх не помітять? Виявляється, ні! Тепер вони можуть отримати до 12 років (це максимальний термін) за таку “креативну” діяльність.

Ймовірно, що прокуратура має на увазі тендери, які у 2024 році вже проаналізував “ГромКонтроль”. Ми перевірили 59 закупівель за 2 роки щодо облаштування дитячих та спортивних майданчиків на загальну суму 79 млн грн. Вартість закупівель порівняли по одній позиції із ринковими цінами. За нашими підрахунками, ціни завищили приблизно на 32 млн грн, тобто на 68%

Директор КП "Розвиток територій міста" Ігор Нікітін
Директор КП “Розвиток територій міста” Ігор Нікітін. Фото з сайту міськради Дніпра

Серед “героїв-підрядників”, які займались облаштуванням майданчиків були — фірма “Дніпрожим”, Олександр Костенко, Ірина Костенко, Кристина Мец.

І не менш важливо — у директора КП Ігоря Нікітіна, це не перший епізод, в якому його підозрюють правоохоронці.

Минулий був також на завищенні цін на дитячих майданчиках. У листопаді підозри оголосили “небайдужим до бюджетних грошей” громадянам, які встигли “прихопити” понад 5 млн грн на облаштуванні тих самих майданчиків, а заодно вирішили подбати про бюджет і своє матеріальне становище.

Мова йшла про посадовців одного з КП Дніпровської міськради та підрядників.

Статки родини Олега Григорука та інших підозрюваних

Загалом родина Олега Григорука володіє нерухомістю майже на 3000 кв.м та 42 земельними ділянками.

На сина Григорука оформлений готель у Дніпрі по вул.Робочій, 10. На дочку (витяг) та мати (витяг) записані земельні ділянки на 2 готелі в Карпатах Татарів/Яремче (поблизу горнолижних курортів).

Наприклад, один комплекс в селі Татарів на вул. Незалежності площею 995 “квадратів”, з басейном та іншими “понтами”. Земля та нерухомість там дуже дорогі. Інший комплекс у Яремче (разом з гаражем) має площу 848 кв.м.

Також про Олега Григорука ви можете прочитати у матеріалі: Один з найбільш корупційних депутатів Дніпра

Депутата Дніпровської міськради Олега Григорука підозрюють у привласненні коштів на облаштуванні майданчиків
Депутат Дніпровської міськради Олег Григорук. Фото з фейсбук-сторінки Олега Григорука

Також у Дніпрі майже на березі р. Самара у родини є п’ять земельних ділянок, згідно з гугл картами там ще є будинок.

Дочка Григорука впритул до парку Зелений Гай має 9 земельних ділянок (там ще є недобуд радянських часів). Схоже, там буде ще один готель, або ж землю продадуть забудовнику. І це ще не повний список, чим володіє родина.

Григорук не бізнесмен, він просто правильно голосує на сесіях. І його родина просто випадково отримала 15 земельних ділянок в Дніпрі в зелених зонах та змогла побудувати/купити 3 готелі. Це все коштує десятки мільйонів гривень.

Заступниця директора КП “Розвиток територій міста” Віолетта Путілова теж непогано живе. У 2024 році в неї з’явився годинник Rolex за 822 тис. грн та BMW ix xdrive 50 за 2,5 млн грн. Це при тому, що у 2021 вона купляла інше нове авто MAZDA cx 30. Наразі ж у родини вже 8 авто.

Підприємці, яких підозрюють Кристина Мец (витяг нерухомості), Ірина Костенко (витяг) та Олександр Костенко (витяг) за останні роки понакупляли купу квартир в новобудові на Запорізькому шосе. І всі вони розташовані поряд.

Звернення до міськради щодо звільнення Ігоря Нікітіна

У зв’язку з попередньою підозрою “ГромКонтроль” надіслав звернення міському голові Дніпра Борису Філатову з проханням відсторонити/звільнити з посади Ігоря Нікітіна та провести перевірку підприємства “Розвиток територій міста”. 

Ми отримали відповідь, що Нікітіна відсторонили 21.11.2024, проте суд скасував це розпорядження за місяць. Фактично нам повідомили, що його звільнення не на часі.

А от чи буде перевірка, нам ще треба почекати, але не хвилюйтесь, після того, як досудове розслідування закінчиться та повернуть документи, все “спливе” на поверхню, але це не точно. 

Розголос історій щодо “розпилу” бюджетних коштів на тендерах може допомогти притягнути винних до відповідальності. Хоча правоохоронці суду кажуть, що за останні 3 роки Григорук 5 разів покидав Україну, і він має чіткий план переховуватись.

Тож тепер робимо ставки, чи буде депутат та інші підозрювані покарані, чи втечуть за кордон. Але все-таки сподіваємося, що Григорук складе мандат після цих подій.

Також буде цікаво:

Фірмі з оточення Гуфмана не вдалось “розпиляти” десятки мільйонів на будівництві у Марганці

Засуджений Віктор Боняк – збройний барон чи забудькуватий депутат і посадовець?

ПОДІЛИТИСЯ