Ми на зв’язку

Фірмі з оточення Гуфмана не вдалось “розпиляти” десятки мільйонів на будівництві у Марганці

У Марганці намагались провернути схему “розпилу” десятків мільйонів гривень на тендері з будівництва житлового будинку. А освоїти їх планувала фірма з оточення Геннадія Гуфмана. Проте зробити цього не вдалося, тож маємо позитивний приклад, коли гроші не пішли у кишеню до фірми, наближеної до забороненої в Україні партії “ОПЗЖ”. 

Від директора КП “Комунальник” Марганецької міськради Анатолія Яковенко (замовник будівництва) “Громконтроль” дізнався, що кошти за будівельні роботи не сплачували, а договір розірвали. У додатковій угоді до договору зазначили, що це сталось через відсутність фінансування.

Недобудований будинок у Марганці
Такий вигляд мав недобудований будинок у Марганці у 2024 році. Фото: Антикорупційне Придніпров’я

До кінця 2024 року у Марганці мали наміри добудувати житловий будинок аж за 75 млн грн.

Тендер віддали без проведення конкурсу фірмі “Альфабуд” (43370616), яка пов’язана з головою обласного осередку забороненої партії “ОПЗЖ” Геннадієм Гуфманом.

Всупереч правилам тендерної процедури самостійно обрали компанію, а чому б і ні, якщо міський голова Марганцю Геннадій Боровик також висувався на посаду мера від “ОПЗЖ”.

Мабуть, це просто збіг, хоча мало хто у це повірить. 

Як “Альфабуд”, яка мала добудувати будинок у Марганці, пов’язана з Геннадієм Гуфманом

“Альфабуд” пов’язана з Гуфманом через наближених до нього людей. Власниця цієї компанії — Ірина Петрова, вона ж керує запорізькою обласною організацією політичної партії “Соціальна реконструкція”.

Геннадій ГуфманСаму партію зареєстрували у Дніпрі, а очолював її до 2020 року Євген Моршинін.

У 2019 році разом з бізнес-партнером Гуфмана Євгеном Лівшицем вони були співзасновниками ТОВ “Готельний Сервіс”.

У тому ж році до засновників приєднався і Гуфман, але вже після того, як Моршинін вийшов із числа співвласників.

Крім того, “Соціальною реконструкцією” називалася програма Геннадія Гуфмана, з якою він брав участь у виборах у 2019 та 2020 роках у Дніпрі.

Завищення цін на будівництві будинку в Марганці

І ще трохи цікавих фактів та цифр по цій закупівлі! Забудова 1 кв. м. будинку у Марганцю мала коштувати щонайменше у 6 разів вище ринкових цін на той момент!!!

Дізнатися більше про розкрадання єврогрошей у Троїцькій громаді на Дніпропетровщині

Вартість будівництва розрахували таким чином, що вартість 1 кв.м становила 37 тис. гривень, а це близько 1000$/кв. м. (ціна вказана на період укладання договору). Проте для цього містечка ціна сильно завищена, бо приблизно за такі кошти можна придбати нову квартиру у центрі Дніпра, де вартість 1 кв. м. у 2025 році стартує від 920$ (38 тис. 309 грн). 

Проєкт готової багатоповерхівки у Марганці
Проєкт готової багатоповерхівки у Марганці. Фото: DREAM

А на вторинному ринку у Марганці у 2025 році вартість 1 кв. м. коливається від 100-350 доларів (4300-15000 грн), середня вартість – близько 215$ (для вибірки серед 6 об’єктів нерухомості за нинішнім курсом).

Отже, це завищення трохи менше, ніж у 5 разів від нинішніх цін на вторинному ринку. 

Оскільки на момент укладання договору, ціни за 1 кв. м. на вторинному ринку коливались від 100-250 доларів, то завищення могло бути щонайменше у 6 разів відносно середньої ціни (175$). 

Порушення на цьому тендері виявила і Держаудитслужба, але суд вирішив, що насправді їх не було. Попри це договір довелося розірвати, тож це точно великий плюс. Принаймні це вже позитивний приклад того, що у випадках порушень на тендерах можливі зміни. 

Читайте також: Схема завищення цін на тендерах з облаштування дитячих майданчиків у Дніпрі

Розголос у подібних справах відіграє дуже важливу роль, адже тільки таким чином можна привернути увагу суспільства до резонансних подій та запобігти роздачі бюджетних коштів, до прикладу, особам, пов’язаним з “ОПЗЖ”. 

***

Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного фонду на підтримку демократії (NED). Її вміст є виключною відповідальністю ГО «Платформа Громадський Контроль» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та NED.

ПОДІЛИТИСЯ

Партнери створення публікації