В 2015 Віктор Боняк витягнув щасливий квиток та став депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії Бориса Філатова та Геннадія Корбана «УКРОП». В 2019 році, напевно, знов пощастило і він очолив КП «Дивокрай». Але Фулл Хаус тривав недовго. Історія про посадовця та колишнього депутата, що мав всі козирі на руках, тримав зброю вдома, але якого згубили приховані статки.
Спроба приховати свої статки та вирок
В 2020 році Віктор Боняк вступив у битву за голоси. Бився, бо хотів знов стати депутатом. Цього разу до нової партії Корбана/Філатова “Пропозиція” Боняка не взяли, тому балотувався від партії «За майбутнє».
Результат – «хоч кулаками помахав», бо двобій за голоси Віктор Боняк програв. Депутатський мандат заспівав йому пісню Мірей Матьє «Ciao Bambino Sorry».
Втім хоч без мандату, але з посадою, Віктор Боняк і надалі лишився директором КП Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради (ЄДРПОУ 35101036). А отже посадовець обласної ради мав і далі подавати декларацію. Натомість Віктор Боняк приховав свої статки.
Посадовець Дніпропетровської обласної ради вирішив, що закони писані не для нього, і не подав декларацій, що передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Мабуть, він подумав: «Якщо посадовець обласної ради приховав свої статки, то їх стане більше».
Такі дії підпадають під кваліфікацію ч.1 ст.366-3 Кримінального кодексу України (неподання декларації суб’єктом декларування).
«Громадський контроль» виявив ці факти і повідомив про них Національне агентство з питань запобігання корупції та Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області.
В Управлінні стратегічних розслідувань глянули на дії Віктора Боняка і вирішили: «Ну, криміналу тут немає, а максимум що є – цк адміністративне правопорушення». Так, замість серйозних наслідків, дії Боняка кваліфікували за ч.1 ст.172-6 КУпАП, наче він припаркувався на газоні або не заплатив за проїзд в трамваї і його спіймали контролери.
На Віктора Боняка склали два Протоколи про адміністративне правопорушення, бо він примудрився не подати декларації за два роки.
Справу направили до Кіровського районного суду.
«Справедливість не вовк, в ліс не втече», – очевидно подумав Віктор Боняк. І двічі на судові засідання не приходив. Хоча завчасно про неявку повідомляв. Вперше клопотання про перенесення подав адвокат Віктора Боняка. Вдруге сам обвинувачений.
На третє судове вся команда була в зборі. Навіть постійні прогульники: Віктор Боняк та його адвокат прийшли.
«ГромКонтролю», який власне і виявив правопорушення, скоєні Віктором Боняком, пан Боняк нічого пояснювати не схотів, привітністю не вирізнявся, навіть не поздоровкався.
На судовому засіданні Віктор Боняк та його захист вимагали закритого судового процесу, стверджуючи, що може статися розголошення «військової таємниці». Всі принишкли в очікуванні шпигунських інтриг, а потім з’ясувалося, що таємниця полягала в одному – де саме Боняк служив.
Суддя Юлія Черваньова проводити закрите судове засідання відмовилась, натомість заборонила знімати Віктора Боняка під час суду.
На суді Віктор Боняк твердо заявив: з квітня 2022 року КП «Дивокрай» не працювало, грошей ніхто особисто і він персонально не бачив. Про себе додав, що пішов на війну. Казав, думав, що декларації відмінили, тому і не подав декларацію за 2022 рік.
Чому не подав вчасно декларацію за 2023 рік пан Боняк пояснював забудькуватістю.
Хоча насправді декларування не відміняли, його призупинили і поновили 12 жовтня 2023. Тому декларацію за 2022 рік Віктор Боняк мав подати до 31 січня 2024 року. А за 2023 рік до – 1 квітня 2024 року.
На суді адвокат Віктора Боняка виступила з блискучим проханням: звільнити її підзахисного від відповідальності, бо правопорушення він скоїв дріб’язкове, в тому можна і усним зауваженням обмежитися. І взагалі, Боняк вже визнав свою провину, та ще й розкаюється так щиро, що ледь сльози не проливає.
В результаті суддя Юлія Черваньова винесла вердикт: Віктор Боняк винен у неподанні двох декларацій. І тепер йому доведеться розпрощатися з 850 гривнями за кожну неподану вчасно декларацію. Мабуть, Боняк думав: «Ось де справжній податок на забудькуватість!»
Ось так завершилась історія про те, як посадовець обласної ради приховав свої статки.
Кримінальна справа Віктора Боняка про торгівлю зброєю
В червні 2024 року правоохоронці повідомили про затримання чоловіка, який відкрив он-лайн магазин з продажу зброї, патронів та вибухівки. Інтернет-підприємцем виявився Віктор Боняк.
За такий спосіб наповнити гаманець Віктор Боняк міг присісти на сім років ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами).
Також буде цікаво:
У Дніпрі «збройного барона» призначили керівником комунального підприємства облради
Але Віктор Боняк не присів ані на сім, ані на три роки, три роки – це мінімальний строк за скоєний ним злочин.
Колишній депутат-халамидник пообіцяв зі зброєю більше не зв’язуватися, визнав себе винним і уклав з прокуратурою урочисту угоду. За це йому дали чотири року умовно та два роки випробувального терміну і відпустили на волю.
Якщо в травні 2024 року повідомлялося про торгівлю Віктором Боняком зброєю, то в Ухвалі Самарського районного суду щодо винуватості пана Боняка повідомлялося, що зброю він лише зберігав без мети збуту. Чистий Флеш рояль.
Раніше ми вже розповідали, як Віктор Боняк отримав гроші на квартиру від держави.
Карта Віктору Боняку йшла добра, здається, що прикуп він знав ще до роздачі карт.
Вже після того, Віктору Боняку оголосили підозру у зберіганні та торгівлі зброєю, голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук призначив його в.о. директора КП «Дніпропетровський обласний центр підготовки населення до національного спротиву» Дніпропетровської обласної ради (ЄДРПОУ 42716089).
Вирок щодо Віктора Боняка набрав законної сили 5 вересня 2024, натомість 27 вересня 2024 голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук про вирок нічого не знав і вимагав пруфок.
«ГромКонтроль» усе про що казав Микола Лукашук надав. Але заступник Миколи Лукашука Андрій Соколов 30 жовтня писав, що Віктор Боняк може працювати і далі, адже не скоював злочинів, пов’язаних із корупцією. З таким підходом Андрій Соколов міг би умовного педофіла призначити директором дитячого садочка, бо педофілія з корупцією не пов’язана.
03.12.2024 Віктора Боняка все ж замінили на посаді директора КП «Дніпропетровський обласний центр підготовки населення до національного спротиву».
Також буде цікаво:
Гуфман, Бондаренко та інші: депутати Дніпропетровської облради, які прогулюють сесії більше року
Завищили ціни на 80-200% у тендерах з євро грошима на Дніпропетровщині. Троїцьке, Писарівка