Андрій Денисенко хотів приховати від держави один мільйон гривень доходу та 121 тисячу доларів готівкою, а також три квартири та земельну ділянку. Відповідальності за ці дії заступник міського голови Дніпра не поніс.
З чого все почалося
Про те, що електронні декларації необхідно подавати вчасно Андрій Денисенко добре знав, адже відтоді, коли став народним депутатом від БПП в далекому 2015 році, регулярно подавав декларації у визначені терміни.
У 2019 році Андрій Денисенко не балотувався до Верховної Ради. Замість нього по округу пішов Геннадій Гуфман, але програв. Денисенко не розгубився і пішов в депутати Дніпропетровської обласної ради від «Європейської солідарності». Згодом Борис Філатов призначив Андрія Денисенка своїм заступником.
Але раптово обласного депутата та активного «громадського діяча», спіткала халепа: Андрій Денисенко не подав вчасно електронні декларації за 2021 та 2022 роки.
Такі дії кваліфікуються за ч.1 ст.172-6 КУпАП – «Порушення вимог фінансового контролю».
Цікаво, що попередник Денисенка на посаді заступника міського голови – Олександр Сидоренко – взагалі задекларував недостовірну інформацію на 24,5 млн грн.
Після виявлених порушень на Андрія Денисенка в Управлінні стратегічних розслідувань склали два протоколи про адміністративне правопорушення (за кількістю років, які депутат приховав у декларації) та передали справу до суду.
Як Андрій Денисенко поводив себе у суді
Під час складання протоколів, як і на суді, Андрій Денисенко зображав монаха-мовчальника: відмовився давати пояснення та коментарі. З нами він також говорити не захотів і бігав від камери. Дивна поведінка для заступника мера, який відповідає за звʼязки із медіа.
Протягом судового засідання Андрій Денисенко жодного разу не заявив про свою вину чи невинуватість. Хоча міг би пояснити, чому не подав декларації вчасно.
До слова, його товариш по партії «УКРОП» Віктор Боняк свою вину у схожому випадку визнав.
У суді Андрій Денисенко та його адвокатка неодноразово заявляли відвід судді Людмилі Клепці, намагалися її образити, стверджували, що судити Денисенка мають в Центральному, а не Шевченківському районному суді Дніпра.
Суддя поводилася спокійно і вчила галасливих учасників судового розгляду як вести себе у суді.
Винний, але не покараний
Правопорушення, у якому підозрюється Андрій Денисенко, належить до категорії корупційних. Згідно з ч.4 ст.38 КУпАП, до адміністративної відповідальності за такі порушення можна притягти протягом шести місяців з дня їх виявлення.
Днем виявлення порушення, в скоєнні яких підозрювався Андрій Денисенко, слід вважати 13.06.2024. Саме тоді Управління стратегічних розслідувань отримало інформацію від НАЗК про несвоєчасно подані декларації.
Однак протоколи про адміністративні правопорушення відносно Андрія Денисенка в Управлінні стратегічних розслідувань склали лише 11.03.2025, тобто після спливу шестимісячного строку. Таким чином, притягти депутата обласної ради та заступника міського голови Бориса Філатова до відповідальності вже не було можливо.
В УСР затримку пояснили завантаженістю працівників і потребою робити запити до різних установ. Але КУпАП не передбачає продовження строків притягнення до відповідальності через навантаження правоохоронців.
Суд, визнавши провину Андрія Денисенка у вчиненні корупційного правопорушення, водночас закрив справу через сплив строків
Отже, за вчинене правопорушення Андрій Денисенко жодної відповідальності не поніс.
А що з апеляцією
Після кожного судового рішення обидві сторони мають право на апеляцію. Але це у звичайних справах. У випадках із депутатами та посадовцями, як-от з Андрієм Денисенком, все інакше. Апеляцію може подати лише сам «герой» справи. Прокуратура, НАЗК та інші органи – лише спостерігають і розводять руками.
Бо законом їм апеляцію подавати не дозволено. Такий собі «імунітет для своїх»: якщо вже щось не так задекларував – вирішуй сам, чи хочеш це оскаржити.
У цьому засіданні прокурор посилався на позицію Верховного Суду, викладену в листі №1089/0/21 від 09.04.2021, і намагався довести, що строки ще не спливли. Суд першої інстанції його аргументи проігнорував, а в апеляції все могло бути інакше.
Чиновники та депутати мають дякувати радянському кодексу про адміністративні правопорушення, який ухвалили комуністи ще в далекому 1984 році. Також недоброчесні посадовці мають вклонитися і теперішнім нардепам незалежної України, які досі не змогли замінити старий кодекс.
Ось так, активного декомунізатора Денисенка від апеляції з боку прокуратури врятував советский кодекс.
Також буде цікаво:
Недостовірні дані у деклараціях депутатів міськради Дніпра: результати перевірки НАЗК
Вигідна угода на 2 млн: суддя з Дніпра Олексій Круговий задешево придбав елітний будинок
Гуфман, Бондаренко та інші: депутати Дніпропетровської облради, які прогулюють сесії більше року
Приховування доходів, “чистий” телефон та син на Балі: ВАКС визначив заставу для Андрія Шипка