Ми на зв’язку

Гуфман, Бондаренко та інші: депутати Дніпропетровської облради, які прогулюють сесії більше року

За лаштунками Дніпропетровської облради відбуваються дивні історії. Частина депутатів від “ОПЗЖ” та “Слуги народу” перебувають або регулярно їздять за кордон, але забувають про свої обов’язки та упродовж 1,5-2 років не відвідують сесії. Мабуть, вони сильно зайняті, бо обживаються на новому місці. 

Цікаво, що голова облради Микола Лукашук на це ніяк не реагує, хоча прогули депутатів — це вже привід для їхнього відкликання. Проте дехто все-таки склав/втратив мандат за останні місяці. Наприклад, через те, що скоїв смертельну ДТП.

Депутати-прогульники від “ОПЗЖ”

В облраді ще досі лишаються 23 депутати від “ОПЗЖ”, але 15 з них можна відкликати. Микола Лукашук міг би це зробити, але ніби нічого не бачить, хоча більшість депутатів не бувають на сесіях або не подають річні звіти.

Геннадій Гуфман

До прикладу, Геннадій Гуфман більше 2-х років спокійно живе у Словаччині, і уже як 1,5 року не був на сесіях.

Сергій Піддубний (голова бюджетної комісії) теж вже 2 роки живе у Словаччині, але лишається депутатом.

Це ж стосується ще 13 представників “ОПЗЖ”. Чому ж Лукашук нічого не робить? Мабуть, дуже дорожить “незамінними” депутатами.

Хоча є і позитивні новини — за останні місяці 4 депутати, обрані від “ОПЗЖ”, все-таки склали/втратили мандати з особистих причин. Проте керівництво облради тут ні до чого.

Наприклад, з Володимиром Хорішко це сталося через те, що він скоїв смертельне ДТП, переїхавши людину, яка лежала на дорозі. Суд дав йому умовний термін, після чого його позбавили мандату. І це саме той депутат, який на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році публікував в соцмережах прапор рф.

Бондаренко та інші “Слуги народу”, хто “забив” на сесії облради

Під “захистом” Лукашука перебувають і депутати від “Слуг Народу”, які нібито “забувають”, що треба хоч інколи відвідувати сесії.

Наприклад, Нікіта Касьянов з 2022 року проживає в Угорщині, а останні 20 місяців не голосує на сесіях. Дивний збіг, але його батько Сергій Касьянов у 2005 р. був очільником Дніпропетровської ОДА, а нині — бізнесмен та радник Миколи Лукашука. Депутатка Валерія Світла так само “відпочиває” від сесій 20 місяців.

Нинішній депутат та колишній голова ОДА Олександр Бондаренко останні 1,5 року, ймовірно, дуже зайнятий, бо теж забув про них. І не дивно, адже за останні 2 роки побував у 12 подорожах тривалістю 126 днів (США, Канада, Швейцарія, Швеція, Італія, Німеччина, Польща).

Варто зазначити, що на початку 2023 року Президент України заявив, що депутати не можуть вільно перетинати кордон, але можуть їздити у відрядження. Були внесені відповідні зміни до нормативних актів.

На що Микола Лукашук відповів на своїй сторінці у Facebook, що ініціювати відкликання може очільник осередку партії або виборці, а не голова облради.

За його словами, керівник обласного осередку партії “Слуга Народу” Юрій Кісєль цього не робив, він лише надіслав запит до обласної ради щодо відсутності депутатів на сесіях. Виборці також не ініціювали відкликання депутатів.

Проте, згідно з п.5 ст.20 закону “Про статус депутатів місцевих рад”, керівництво ради може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання депутата, якщо протягом року він пропустив понад половину пленарних засідань.

Депутати-порушники від “Пропозиції”

Заступник міського голови Дніпра Ігор МаковцевАле це ще не усі новини! На останній сесії в облраду “зайшли” два депутати від “Пропозиції” — Ігор Маковцев та Владислав Карагодін.

Голова обласної ТВК (виборчої комісії) каже про підробку документів, але Лукашука схоже це не сильно хвилює. 

Микола Лукашук прокоментував у Facebook, що облрада не має права втручатися в роботу обласної територіальної виборчої комісії.

Він говорить, що окрім ЦВК, правоохоронців та суду ніхто не має права перевіряти законність рішень ТВК. І давати правову оцінку постановам комісії обласна рада також не може. Інформація щодо підробки документів не підтверджена ні рішеннями суду, ні постановами ТВК, бо це було лише “голослівне твердження” голови ТВК Геннадія Петера.

До того ж Маковцев ще й заступник мера Дніпра. Його підозрювали у причетності до “схеми з парковками” та нанесенні шкоди в розмірі 9,2 млн грн, але він уникнув покарання через те, що закінчився строк притягнення до відповідальності.

А Карагодін “засвітився” на тому, що задекларував дуже дешеву квартиру площею 74,9 м². У 2023 році він купив її за 190 тис. грн. Хоча вона мала коштувати в 5 разів вище (близько 1 млн грн). Тож знову багато питань виникає до таких депутатів.

Таке враження, що голова облради Микола Лукашук лояльно відноситься до “ОПЗЖ” та “Пропозиції”, а саме до депутатів, які не приходять на сесії. “Громконтроль” надіслав голові облради відповідні звернення, але офіційної відповіді поки що ми не отримали.

Також буде цікаво:

Засуджений Віктор Боняк – збройний барон чи забудькуватий депутат і посадовець?

ПОДІЛИТИСЯ