Ми на зв’язку

Захищаємо інструменти електронної демократії для громадян

Громадський Контроль вважае, що інструменти електронної демократії, які отримали розвиток в Україні після Революції гідності, мають працювати на інтереси громадян, сприяти відритості та прозорості влади, стимулювати ефективність державного та муніціпального управління. А будь-які спроби влади та окремих чиновників загальмувати, урізати е-демократію або перетворити ці інструменти на фікцію – мають бути викриті та покарані.

Саме тому наша команда веде запеклу боротьбу, в тому числі – у низці судових процесів – з міською владою Дніпра. І здобуває перемоги

Перший кейс – у ньому ми вимагали належно опублікувати електронну петицію про звільнення з посади у міськраді  Дніпра екс-командира “Беркута”, причетного до силових дій проти Майдану. Це призначення, зроблене мером Філатовим, викликало гнів та розпач у всіх патріотів та свідомих громадян.  Влада Дніпра спочатку відмовилась публікувати петицію, яку створит Артем Романюков. Втім, після багатомісячного протистояння у судах, ми отримали переможне рішення, яке мерія має виконати.

Наступний кейс – ГромКонтроль вимагав належним чином розглянути електронну петицію, яка отримала необхідну кількість підписів містян та передбачала, що усі важливі рішення щодо зміни  транспортної системи Дніпра мають відбуватися виключно після широких громадських обговорень. Після тривалих судових розглядів у грудні 2018 суд апеляційної інстанції виніс рішення, яким зобов*язав мера та міськраду розглянути петицію.

Крок за кроком, використовуючи усі дозволені законом методи, ГромКонтроль захищає ефективні інструменти е-демократії та захищає права громадян.

 

 

 

ПОДІЛИТИСЯ