Ми на зв’язку

Вулиця ̶К̶о̶р̶о̶л̶е̶н̶к̶о̶ Корбана

Вулиця  ̶К̶о̶р̶о̶л̶е̶н̶к̶а̶  Корбана

Хочете дізнатися що спільного між Корбаном, дуплом, Філатовим, трубою і Гуфмананом. І щоб вам було цікавіше – тізер. Це 120 мільйонів ваших коштів. Але про все по черзі.

І почнемо з найцікавішого – з дупла 🙂

Саме це дупло всьому місту показував Борис Філатов, коли захищав свою позицію щодо винищення дерев на вулиці Короленка (http://bit.ly/2vW722S )

Все, нібито, логічно – аварійні дерева потрібно видаляти. Але, акти обстеження дерев кажуть – всі платани мали добрий стан (https://1drv.ms/u/s!AqK3sdLnu5RtgzHvf-8PMldmAgzx ) і відповідно зносили їх з інших причин.

На відміну від влади – робітники нічого не вигадували і прямо відповіли – дерева видаляють, тому що вони заважають проводити заплановану реконструкцію і перенос інженерних мереж (http://bit.ly/2TEitFu ).

І саме така позиція влади, щодо здорових зелених насаджень і викликала неабиякий спротив дніпрян. Перехожі буквально кидалися на “лісорубів” і після часткового знищення платанів були змушені відступити з вулиці Короленка.

Яка на кілька тижнів стала місцем проведення численних акцій з захисту зелених насаджень міста.

На відміну від влади – активістів підтримало і наукове співтовариство. Яке спільно з активістами взялися розробляти правила поводження з зеленими насадженнями (http://bit.ly/2IBG9DZ ).

Але, незважаючи на все це, міська влада проігнорувала вимоги містян і не прислухалась до профільних науковців.

Вже 3-го липня під покровом ночі і скандальновідомого підприємства “Муніципальна варта” всі дерева на вулиці Короленка було знищено.

Тут стає ще цікавіше – крім нехтування громадською думкою, таким підходом мерія знехтувала навіть прямими нормами Закону. Відносно природоохоронного законодавства вже навіть є рішення суду, в якому визнано незаконною рішення виконкому про реконструкцію вулиці.(http://bit.ly/3cNlLxJ )

З архітектурним законодавством все ще цікавіше – тут ще один скандал. Історична забудова, яка тут всюди. Наприклад Короленка 1, 2 чи 22. Ці будівлі захищені Законом і навіть проект реконструкції прилеглої території має відбуватися через спеціальний архітектурний конкурс!  (http://bit.ly/3aIdo4A )

Але чому ж така завзятість? Чому Борис Філатов і міська влада порушує Закон і нехтує громадською думкою?

І тут самий час розповісти про радника і друга міського голови Дніпра – Геннадія Корбана.

А точніше про пов’язану з ним новобудову – житловий комплекс “Женева”. Для будивницва “Женеви” було знищенно пам’ятку архітектури – лікарню Червоного Хреста, збудовану у 1910-1911 роках і розташовану за адресою Короленка 22. Один з найближчих партнерів Корбана та співмешканець його сестри, Ігор Бірман, за даними аналітичної системи youcontrol.com.ua – Ю-Контрол є співвласником ООО “БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНЕ ТОВАРИСТВО “ДНІПРО”” (http://bit.ly/2Q5B5Mx ), яке і будує “Женеву”. Ще цікавіше виглядає той факт, що другий співвласник БМТ “Дніпро” – Євген Ліфшиць.

Фігурант багатьох схем, з заволодіння городським майном і бізнес партнер ще одного “мецената та філантропа” – Геннадія Гуфмана. Сам Гуфман та Ліфшиць фігурували у схемі виводу 96 об’єктів коммунальної власності у 2013 році, загальною вартістю більше мільярда гривень. (http://bit.ly/3cKyD7T )

Але до чого тут платани?

І тут дуже кумедна ситуація – вся справа у … гівні! А точніше у комунікаціях для його відведення від 670 нових квартир ЖК “Женева” на наявність яких не були розраховані міські мережі.

Доречі, проект по виносу інженерних мереж розробляла дуже поважна організація “ДНІПРОВСЬКИЙ ІНСТИТУТ ПО ПРОЕКТУВАННЮ ОБ’ЄКТІВ КОМУНАЛЬНИХ СПОРУД МІСТ ТА НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ”.

З яким в один день було підписано 3 однакових договори на 620428 гривні. Без торгів та конкуренції (http://bit.ly/2W51BZV ).

Але саме цікаве не в цьому – ця організація належить тому самому Геннадію Корбану. Точніше формально вона належить його сестрі (http://bit.ly/2Q6lEnc ), яка мешкає в Ізраілі по тій самій адресі, що і Ігор Бірман, який є номінальним власником 50% ООО “БМТ “ДНІПРО”, яке і будує “Женеву”.

Якщо ж додати сюди ще й адресу, за якою розташовано інститут, вулиця Короленко 1, то всі сумніви розвібться. Так, це та сама вулиця, на тій самій частині, що підлягає реконструкції.

Тут стирчать і вуха міського голови, Бориса Філатова – саме за адресою вул.Короленко 1 зареєстровано ТОВ “НВА “Манхеттен” (http://bit.ly/2TWogVJ ), яким свого часу володів пан Філатов. Разом з тією самою Вікторією Корбан. Володів до того часу, як реальних власників не було сховано за офшором з Сейшелських островів “Лінтон Інтергруп ІНК” (https://1drv.ms/u/s!AqK3sdLnu5RtgzLbP2Obvu1RRKJB?e=FanYQG ).

І це той самий “Лінтон”, який свого часу був власником корбанівського “Славутич Капіталу”. (http://bit.ly/3cPbK32 )

Ми подивилися, хто взагалі володіє цією будівлею. І вся ця будівля належить фірмам, пов’язаним з все тим же Корбаном. Як і майже вся комерційна нерухомість на цій ділянці. (https://1drv.ms/u/s!AqK3sdLnu5RtgzN9SpeqqUkJuL_s ).

На цьому можна булоб ставити крапку. Але, переніс мереж це лише частина робіт. Інша частина – це безпосередньо реконструкція вулиці. І тут також цікаві  і поважні фірми-проектанти – “Інститут Дніпрогіпротранс”, саме ця організація розробляла наш, сумнозвісний, центральний міст і вела авторський нагляд за його капітальним ремонтом. І тут також цікаві власники, якім не байдужа комерційна привабливість вулиці Короленка.

Цей інститут належать Оксані Петровській (https://1drv.ms/u/s!AgRtwMhfUVNFgTE-YUwRMei0F5t8 ), матері Олександра Петровського. Так, так, того самого, що їздив з Порошенко до Константинополя Томос отримувати (http://bit.ly/336MMHU ). А ще він пов’язаний з рестораном Ікра, який так само розташований на тій самій ділянці вулиці Короленка.

Отже маємо чітку лінію

Вулиця, де купа нерухомості належить друзям мера стане пішохідною та, на 120 мільйонів більш комерційно привабливою.

При цьому за бюджетний кошт під прикриттям ремонту до ще одного об’єкта нерухомості, пов’язаного з міською владою, прокладуть всі комунікації, зруйнувавши при цьому зелений фонд міста та історичні пам’ятки.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту “Боротьба з корупцією в Дніпрі”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження”.

***

Улица  ̶К̶о̶р̶о̶л̶е̶н̶к̶о̶ Корбана

Хотите знать что общего между Корбаном, дуплом, Филатовым, трубой и Гуфманом? И чтобы было интереснее – немного тизернем: это – 120 млн ваших средств. Но обо всем по порядку.

И начнем с самого интересного – с дупла 🙂

Именно это дупло всему городу показывал Борис Филатов, когда защищал свою позицию относительно уничтожения деревьев на улице Короленко (http://bit.ly/2vW722S )

Все якобы логично – аварийные деревья нужно удалять. Но акты обследования деревьев говорят – все платаны были в хорошем состоянии. И, соответственно, сносили их по другим причинам. (https://1drv.ms/u/s!AqK3sdLnu5RtgzHvf-8PMldmAgzx )

В отличие от власти рабочие ничего не придумывали и прямо ответили: деревья удаляют, так как они мешают проводить запланированную реконструкцию и перенос инженерных сетей. (http://bit.ly/2TEitFu )

Именно такая позиция власти по поводу здоровых зеленых насаждений и вызвала большое сопротивление днепрян. Прохожие буквально бросались на “лесорубов”, и те после частичного уничтожения платанов были вынуждены отступить с улицы Короленко. Которая на несколько недель стала местом проведения многочисленных акций по защите зеленых насаждений города.

В отличие от власти активистов поддержало и научное сообщество. Которое совместно с активистами взялось разрабатывать правила обращения с зелеными насаждениями. (http://bit.ly/2IBG9DZ )

Но, несмотря на все это, городская власть проигнорировала требования горожан и не прислушалась к профильным ученым.

Уже 3-го июля 2019 под покровом ночи и скандального предприятия “Муниципальная варта” все деревья на улице Короленко были уничтожены.

Здесь становится еще интереснее: кроме пренебрежения общественным мнением таким подходом мэрия отвергла даже прямые нормы Закона. Относительно природоохранного законодательства уже даже есть решение суда, в котором признано незаконным решение исполкома о реконструкции улицы. (http://bit.ly/3cNlLxJ )

С архитектурным все еще интереснее – здесь еще один скандал. Историческая застройка – она здесь повсюду. Например, ул.Короленко 1, 2 или 21. Эти здания защищены Законом, и даже проект реконструкции прилегающей территории должен разрабатываться через специальный архитектурный конкурс! (http://bit.ly/3aIdo4A )

Почему же такое упорство? Почему Борис Филатов и власть нарушают закон и пренебрегают общественным мнением?

И здесь самое время рассказать про советника и друга городского головы Днепра – Геннадия Корбана.

А точнее – о связанной с ним новостройке: это – жилой комплекс “Женева”. Для строительства “Женевы” был уничтожен памятник архитектуры – больница Красного Креста, построенная в 1910-1911 годах и находящаяся по адресу: ул.Короленко, 22. Один из ближайших партнеров Корбана и сожитель его сестры, Игорь Бирман, согласно информации аналитической системы youcontrol.com.ua – Ю-Контрол, является совладельцем ООО “Строительно-монтажное ОБЩЕСТВО “ДНЕПР “”, которое и строит “Женеву”.  (http://bit.ly/2Q5B5Mx )

Еще интереснее выглядит тот факт, что второй совладелец СМО “Днепр” – Евгений Лифшиц. Фигурант многих схем по завладению городским имуществом и бизнес-партнер еще одного “мецената и филантропа” – Геннадия Гуфмана. Именно Гуфман и Лифшиц фигурировали в схеме вывода 96 объектов коммунальной собственности в 2013 году общей стоимостью более миллиарда гривен. (http://bit.ly/3cKyD7T )

Но при чем здесь платаны?

И здесь очень забавная ситуация: все дело в … говне! А точнее, в коммуникациях для его отвода от 670 новых квартир ЖК “Женева”, на наличие которых не были рассчитаны городские сети.

Кстати, проект по выносу инженерных сетей разрабатывала очень уважаемая организация – “Днепровский институт по проектированию объектов коммунальных сооружений городов и населенных пунктов”. С которым в один день было подписано 3 одинаковых договора на 620 428 грн. Без торгов и конкуренции. (http://bit.ly/2W51BZV )

Но больше всего интересно не это. Эта организация принадлежит тому же Геннадию Корбану. Точнее, формально она принадлежит его сестре (http://bit.ly/2Q6lEnc ), которая живет в Израиле по тому же адресу, что и Игорь Бирман, который является номинальным держателем 50% ООО “БМТ” ДНЕПР “, которое и строит “Женеву”.

Если же добавить сюда еще и адрес , по которому расположен “Институт” (улица Короленко 1), то все сомнения развеиваются. Да, это та самая улица, на той же части, где проходит реконструкции.

Здесь торчат и уши городского головы, Бориса Филатова – именно по адресу ул. Короленко , 1 зарегистрировано ООО “НВА “Манхэттен “,  (http://bit.ly/2TWogVJ ) которым в свое время владел господин Филатов. Вместе с той же Викторией Корбан. Владел до тех пор, пока реальных владельцев не скрыли за оффшором с Сейшельских островов “Линтон Интергруп ИНК”. (https://1drv.ms/u/s!AqK3sdLnu5RtgzLbP2Obvu1RRKJB?e=FanYQG )

И это тот самый “Линтон”, который в свое время был владельцем корбановского “Славутич Капитал”. (http://bit.ly/3cPbK32 )

Мы посмотрели, кто вообще владеет этим зданием. И все это здание принадлежит фирмам, связанным с все тем же Корбаном. Как и почти вся коммерческая недвижимость на этом участке.(https://1drv.ms/u/s!AqK3sdLnu5RtgzN9SpeqqUkJuL_s )

На этом можно было бы ставить точку. Но перенос сетей – это лишь часть работ. Другая часть – это непосредственно реконструкция улицы. И здесь также интересные и важные фирмы-проектанты. В частности – “Институт Днипрогипротранс”: именно эта организация разрабатывала наш пресловутый центральный мост и осуществляла авторский надзор за его капитальным ремонтом.

И здесь – также интересные владельцы, которым не безразлична коммерческая привлекательность улицы Короленко. Этим институтом владеет Оксана Петровская (https://1drv.ms/u/s!AgRtwMhfUVNFgTE-YUwRMei0F5t8 ), мать Александра Петровского. Да, да, того самого, что ездил с Порошенко в Константинополь Томос получать (http://bit.ly/336MMHU ). А еще он связан с рестораном “Икра”, который также расположен на том же участке улицы Короленко.

Итак, имеем четкую линию

Улица, где куча недвижимости принадлежит друзьям мэра, станет пешеходной и на 120 млн грн более коммерчески привлекательной.

При этом за бюджетные средства под прикрытием ремонта еще одного объекта недвижимости, связанного с городскими властями, проложат все коммуникации, разрушив при этом зеленый фонд города и исторические достопримечательности.

Материал подготовлен при поддержке Международного фонда “Відроження” в рамках проекта “Борьба с коррупцией в Днепре”. Материал отражает позицию авторов и не обязательно совпадает в позицией Международного фонда “Відродження”.


ПОДІЛИТИСЯ