Ми на зв’язку

“Схема” на 231 млн: депутата облради Дніпра Андрія Шипко підозрюють у розкраданні коштів на закупівлі обладнання для онкохворих

Андрій Шипко — не тільки депутат Дніпропетровської обласної ради, а ще й був раніше в.о. керівника Національного інституту раку (НІР). Розберемо його можливі зловживання та спосіб життя. У період, коли Шипко керував інститутом раку, НАБУ та САП виявили схему розкрадання на закупівлі медобладнання для НІР. В результаті шестеро “ділків” встигли “прихопити” 231 мільйон гривень. Один з підозрюваних у корупції — депутат Андрій Шипко.   

Кого ще підозрюють у корупційній “схемі”

Бюджетні кошти “ділки” привласнили у період 2021-2022 років під час закупівель медобладнання, повідомили у пресслужбі НАБУ.

Під підозрою опинились

  1. Ймовірний організатор, керівник найбільшої групи постачальників медичного обладнання (понад 300 представників компаній). За даними джерел LIGA.net у правоохоронних органах це бізнесмен Герман Фісталь, який є кінцевим бенефіціаром ТОВ “Автоспецпром” – провідного виробника автомобілів швидкої допомоги.
  2. В.о. директора НІР, станом на час вчинення злочину. Якраз у цей період в.о. керівника Національного інституту раку був депутат з Дніпра та член фракції “Блок Вілкула” Андрій Шипко, тож він — один із підозрюваних у корупційній схемі.
  3. Двоє службовців НІР та ще двоє представників приватних компаній.

Учасники корупційної “схеми” завищували ціни на 50%

За інформацією слідства, “схема” передбачала, що “своїм” фірмам будуть віддавати підряди на придбання обладнання. А щоб побільше покласти у кишені, завищували ціни — іноді на 50% більше від початкової ціни.

До постачання залучали іноземні компанії. Тож докази щодо цієї корупційної “схеми” правоохоронці збирали з 12 країн світу, які були залучені до розслідування.

Деяким фігурантам справи суд вже встановив заставу у 200 млн грн

“Містичні” декларації підозрюваного депутата Андрія Шипка

Депутат з Дніпра Андрій Шипко
Депутат Дніпропетровської обласної ради Андрій Шипко підозрюється у розкраданні коштів на закупці медобладнання. Фото: spilno.org

Розглянемо, чим володіє родина підозрюваного у корупції депутата Шипка та як зростали статки у період привласнення бюджетних коштів.

Цікаво, що саме у 2021-му році, коли й організували корупційну “схему” з привласнення коштів, грошові активи Андрія Шипка збільшились приблизно на 10 млн. грн (на 6,9 млн грн та 70 тис. доларів).

У 2020 році родина мала 10 млн 996 тис. 214 грн та 399 тис. 135 доларів заощаджень. У 2021 році заощадження становили 17 млн 885 тис. 267 грн та 469 тис. 159 доларів. Хоча річний дохід родини складав за 21 рік лише 2,3 млн грн. Таке стрімке збагачення може вказувати про спробу приховати доходи.

У декларації зазначено, що з 2021 року родина депутата проживає у будиночку площею 154 кв.м. у селі Плюти під Києвом, нібито записаному на сина Володимира — але в реєстрі такої нерухомості у нього немає. У цьому селі продається багато елітних будиночків — квадратний метр у будинках з ремонтом коштує 50-100 тис. грн і вище. Отже, будівля такої площі мала б коштувати, як мінімум 7,7-15,4 млн грн, а то і більше.

Цікаво, що племінник та бізнес-партнер Германа Фісталя, Артем Фісталь, також прописаний у селі Плюти, по вул. Малишко. Площа цього будинку 457,8 м2, належить він Світлані Фісталь (ймовірно, мати Артема) з 2007 року. Тож родичі Германа Фісталя можуть бути “потенційними сусідами” родини Андрія Шипка.  

“Таємні” співвласники нерухомості родини депутата Шипка та автівка зі знижкою у мільйон

І ще кілька містичних фактів. У 2018 році Шипко у спадщину дісталась половина будинку у Дніпрі в Індустріальному районі по вул. Михайла Туган-Барановського (колишня Спартака) площею 120,7 кв.м. А ось інший співвласник настільки таємна особа, що її не вказують ні у реєстрі, ні у декларації. Містика. Ми ж віримо в цих таємних людей

З 2022 року дружина Шипка навпіл володіє “скромним” приміщенням з Данилом Орлом в смт Слобожанське по вул. Каштановій площею 4976 кв.м. за 8,5 млн грн. Але є один нюанс: у реєстрі Данило Орел – людина без майна, і знову магія української нерухомості у дії.

Дружина Андрія Шипка купила авто за сильно заниженою ціною
AUDI Q7 2021. Фото ілюстративне

А ще дружина з легкістю купує у 2024 році AUDI Q7 2021 всього лише за 500 тисяч грн. Ціна сильно занижена.

Можливо, вона знайшла портал у 2010 рік, коли ще можна було придбати автівку за такою ціною, або просто щось “наплутала”, ну ми ж, звісно, віримо у таку забудькуватість. Адже зараз така автівка коштує як мінімум 1,5-2 млн грн.

Сподіваємось що правоохоронці також проаналізують декларації Андрія Шипка.

Адже стрімке збагачення, тіньова нерухомість та занижені ціни на елітне майно — яскраві “побічні ефекти” схеми, яку ще має остаточно розкрити слідство. Невідповідностей тут чимало, а питань виникає дуже багато. 

Отже, депутату Шипко повідомили про підозру у таких злочинах:

  • Співучасть у вчиненні злочину (ч. 2 ст. 27 КК України)
  • Вчинення злочину злочинною організацією за попередньою змовою (ч. 4 ст. 28 КК України)
  • Привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України) 
  • Участь у злочинній організації службовою особою (ч. 3 ст. 255 КК України).

Шипко загрожує від 8 до 13 років позбавлення волі. Слідство наразі триває.

Читайте також:

Депутатку Дніпропетровської обласної ради Маріанну Мірошніченко можуть посадити на 10 років

У Дніпрі депутата міськради та ще 6 людей підозрюють у заволодінні 7,5 млн: що про них відомо

Приховування доходів, “чистий” телефон та син на Балі: ВАКС випустив Андрія Шипка під заставу

ПОДІЛИТИСЯ