Колишній в.о. директора Національного Інституту Раку (НІР), депутат обласної ради та член фракції “Блока Вілкула” Дніпра Андрій Шипко, один з підозрюваних в участі у корупційній “схемі” щодо привласнення 231 мільйона гривень на закупівлях медичного обладнання для НІР, опинився на свободі. Вищий антикорупційний суд визначив заставу Шипко лише у… 30 мільйонів гривень.
Життя сина на Балі та поїздки родини Шипка за кордон: сімейний туризм по-українськи
САП, звісно, переживає, що пан Шипко може “зникнути з радарів”. І не даремно! Людина ж не сиділа на місці. Після повномасштабного вторгнення він сім разів виїжджав за кордон, загалом 81 день. Мабуть, шукав нові методи лікування раку в екзотичних країнах, бо ж не відпочивати ж йому там було?
Але це ще не все! Син Шипка вже понад три роки живе за кордоном, станом на липень 2024 року знаходився на Балі. Дружина теж не відставала – 7 поїздок і 196 днів за кордоном. Інший син – 2 рази виїжджав за кордон, 978 днів! Донька – 197 днів!
Декларації, дім у “подарунок” і чистий телефон Андрія Шипка
Тепер про гроші Андрія Шипка та його родини. З 1998 по 2025 рік офіційний дохід пана Шипка – 9,4 млн грн. З Інституту раку – 1,2 млн. Зате дружина “напрацювала” 23,5 млн грн, а один із синів – теж 23,5 млн, більшість з яких “заробив” у 2019-2024 роках. Цікаво, бо до того він мав лише 80 тисяч гривень офіційного доходу. Але це не завадило йому у 2017 році купити будинок на 235.9 кв.м за 2,6 млн грн. Оце так везіння і справжня магія – вміти 80 тисяч перетворити майже на 3 млн грн.
Але справжня магія почалася після масових обшуків у грудні 2022 року. Син, швиденько, оформив договір дарування на будинок… тещі Андрія Шипка! От справжня синівська любов і турбота!
І, звісно, “випадково” під час обшуку у Шипка знайшли абсолютно чистий мобільний телефон – без жодних додатків чи месенджерів. Пан Андрій пояснив це правоохоронцям таким чином, що поміняв телефон під час перебування за кордоном. І, звісно ж, він перебував за кордоном, коли слідчі почали проводити обшуки в інших фігурантів. Хто ж не міняє телефони під час відпустки? Особливо, коли вдома обшуки проходять.
А ще у березні 2023 року Шипко встиг укласти із дружиною договір про поділ майна подружжя. Значна кількість якого була переписана на дружину. Сторона обвинувачення вважає, що непропорційний поділ майна може свідчити про фіктивність цього договору.
Адвокатська казка про те, як Андрій Шипко “любить Україну та її народ”
Адвокат Шипка, звісно, був на висоті. Він запевняв, що “ніхто нікуди бігати не збирається”, і їхня мета – “співпраця зі слідством”. І навіть похвалив САП, назвавши її “однією з найефективніших правоохоронних структур”, яка, проте, “може помилятися”. І, мабуть, у цьому випадку помилилася саме щодо Андрія Федоровича, бо він же ж “майор ЗСУ”, “мобілізований з 2023 року”, “лікар-педіатр”, “любить Україну, її людей, її народ”. А ще у нього “неповнолітня дитина вчиться в Києві”, що є стовідсотковою гарантією того, що він “нікуди тікати не буде”.
Адвокат просив віддати Шипка на поруки військовослужбовців, але суддя не підтримав. Суму застави в 180 мільйонів, яку просила сторона обвинувачення, адвокат назвав “зависокою”: “180 багато, і 50 багато, і 20 багато, не доларовий мільйонер”. Скромно так, 2-3 мільйони було б в самий раз.
Андрій Шипко сказав: “Хочу, щоб суд встановив правду, хочу захистити чесне ім’я Національного інституту раку, тому що знаю кожну операційну, кожен кабінет. Кожен раз був з 7-ї ранку на роботі. Знаю, що кому було надано. І дійсно модернізація НІР спасла життя, а на зараз це уже 1000 врятованих життів. Я можу це підтвердити у змагальному процесі”.
Ну, як тут не повірити? Тільки чомусь 231 мільйон гривень осів у когось на рахунках, а не у скарбниці Інституту раку. Ось така вона, українська справедливість: з одного боку – підозри на сотні мільйонів, закордонні паспорти, “чистий” телефон, з іншого – “любов до України”, звання майора і… для Шипко застава лише 30 мільйонів грн. Цікаво, скільки ще таких “героїв” нам відкриє “співпраця зі слідством”?
Шипко, катер та аварія: “Невдалий” заїзд по річці Самара
Нагадаємо, пан Шипко не вперше “тікає від відповідальності”. У 2020 році він на власному катері влаштував ДТП на річці Самара у Новомосковську. Пошкодив інший водний засіб, а пасажирів, попри те, що він лікар, кинув напризволяще і зник з місця події. На секундочку, тоді травмувалися шестеро людей, двоє з яких потрапили до лікарні у важкому стані.
Ну, справжній герой! Мабуть, поспішав рятувати когось важливішого, ніж потерпілі від його катера. Адвокат, до речі, запевняє, що справу закрито. З його слів, слідчий по цій справі каже, що Шипко нікого не збивав і не втікав. Мабуть, катер сам поплив, а пасажири самі собі пошкодження нанесли.
Читайте також:
Як заступник мера Дніпра Андрій Денисенко був визнаний винним в суді, але уникнув покарання
Недостовірні дані у деклараціях депутатів міськради Дніпра: результати перевірки НАЗК
Вигідна угода на 2 млн: суддя з Дніпра Олексій Круговий задешево придбав елітний будинок