Ми на зв’язку

Неконституційність “незаконного збагачення” означатиме амністію для всіх посадовців — заява громадських організацій

Не ставити майбутнє України під загрозу заради бажання політичної еліти безкарно грабувати країну – з таким закликом звернулися до Конституційного суду 11 ключових антикорупційних організацій

26 лютого з’явилася інформація про те, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення посадовців.

На думку громадськості, таке рішення Конституційного суду призведе до закриття як мінімум 50 справ щодо ймовірного незаконного збагачення топ-посадовців, які наразі розслідує Національне антикорупційне бюро. Закриють також усі такі справи, які наразі слухаються у судах.

Більше того, декриміналізація незаконного збагачення порушує міжнародні зобов’язання України та може призвести до припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

“Декриміналізація незаконного збагачення фактично означатиме забезпечення безкарності чиновників ціною значних фінансових проблем для всіх українців”, — йдеться у заяві громадських організацій (http://bit.ly/2BU09Pw)

У документі наголошується, що всі суб’єкти е-декларування отримають індульгенцію на сумнівні статки, набуті протягом останніх двох із половиною років – після введення в дію відповідальності за незаконне збагачення у новій редакції.

Концепція е-декларування посадовців, на думку громадськості, взагалі буде зруйнована.

“Система декларування перетвориться із механізму викриття корупційних статків та ініціювання притягнення до відповідальності на систему інформування населення про збагачення чиновників”, — йдеться у заяві.

Злочин брехні в декларації також втратить значення. Адже, якщо набуття невиправданого майна стане законним, то “потреба” у неправдивому декларуванні зникне.

Громадські організації підкреслили також, що юридичних підстав вважати злочин незаконного збагачення неконституційним та таким, що порушує презумпцію невинуватості, немає.

ПОДІЛИТИСЯ