Ружена Рубльова понад 20 років працювала у Херсонському театрі та отримала звання «Народної артистки України», після окупації міста пішла на співпрацю з ворогом. Спершу її призначили директоркою двох музичних шкіл, а пізніше вона очолила ще й так званий «Херсонский областной русский академический музыкально-драматический театр» в Генічеську. При цьому в школах змушувала прославляти росію.
Суд засудив Ружену Рубльову до 10 років позбавлення волі. Крім того, в рішенні суду звертають увагу на те, що вона брала активну участь у заходах політичного характеру, спрямованих на підтримку держави-агресора.

Зокрема, 30.09.2023 брала участь в проведенні концерту-мітингу на підтримку референдумів в так званих “ДНР”, “ЛНР”, а також Запорізькій та Херсонській областях.
Раніше ми писали про відповідальність за колабораціонізм, зокрема, по відносно новій статті Кримінального Кодексу ст.111-1.
Її додали на початку 2022 року. В цій статті також прописана відповідальність як за публічні прославлення агресора, так і керування закладами, які підпорядковані агресору.
купантів притягають до відповідальності терміном на 10 років.
Наприклад, це справи директорів шкіл №636/2017/23 або №333/3218/23.
Крім того, коли розглядають справи відносно керівників шкіл та інших закладів, суд звертає увагу, чи просувала ця людина стандарти агресора, наприклад шкільну програму рф.
По більшості випадків вже є практика Верховного суду за колабораціонізм. З частиною практики можна ознайомитись тут.
Тож вирок Ружені Рубльовій це не поодинокий випадок, а скоріше стала практика з притягнення до відповідальності людей, які керували закладами в інтересах окупаційної влади на тимчасово окупованих територіях.
Читайте також: Чиновник-колаборант Олег Царьов: екснардеп з Дніпра заочно отримав 8 років ув’язнення
***
Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її вміст є виключною відповідальністю ГО «Платформа Громадський Контроль» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.