Розберемо на прикладі ділянки біля цирку. Міська влада розповідає, що біля цирку, під зрубаними блакитними ялинками, не планувалася парковка, але всі можуть подивитися візуалізацію тієї території ( http://bit.do/fGHxd http://bit.do/fGHxk ). Як ми бачимо, там немає ялин, проте дуже багато машин.
Розберемося, як все відбувалося. У лютому ТОВ “Інтерсервісбуд” звертається до міськради і просить дозволити впорядкувати територію біля цирку і зробити там в т.ч. парковку (лист: http://bit.do/fGHw8 ). У травні міськрада на виконкомі дозволяє упорядкувати територію (рішення: http://bit.do/fGHw3 ). Так, в тому документі не сказано нічого про спилювання дерев або про парковку. Але, гадаємо, ніхто не повірить, що міськрада не знала, що там будуть робити, і в них не було проекту благоустрою. Міськрада досі не хоче публікувати візуалізацію, але ми зробили це за неї.
Колізія в тому, що територія біля цирку – це державна земля, і, згідно із Земельним кодексом, тільки центральні органи влади могли видавати такі дозволи, а ніяк не міськрада. У листі від цирку ( http://bit.do/fGHxe ), яким оперує міськрада, сказано, що цирку не проти благоустрою, але для цього треба узгодити проект. Офіційно проект благоустрою в цирк не приходив. Отже, проведення жодних робіт цирк не погоджував. А ось якби там не стало дерев, то новий проект з паркуванням було б легше узгодити і на рівні цирку, і на рівні міністерства.
Розберемося з фактами і пояснимо, чому ми вважаємо, що міськрада про все знала:
1) Навпроти ТРЦ “Мост-сіті” (через дорогу, яка веде на виїзд на міст) та ж сама фірма ТОВ “Інтерсервісбуд” викупила 18 ділянок землі і на цілий квартал планує побудувати ТРЦ. Ця забудова проходила через структури міськради ( http://bit.do/fGHAr )
2) У міськраді на другу ділянку біля цирку теж лежить проект благоустрою для тієї ж фірми: біля вул. Ламаної та вул.Баумана (зараз вул.Нірінберга) зараз сквер з березами, кленами, горіхом і каштанами, навпроти лікарні (всього 28 дерев http://bit.do/fGHMp ). Та ділянка теж знаходиться на державній, а не на міській землі. Але при цьому виконком вже підготував проект дозволу на благоустрій ( http://bit.do/fGHyU )
3) Біля “Мост-сіті” цій самій фірмі місто за ціною значно нижче ринкової передавало будівлю 4-поверхової поліклініки. Ринкова ціна тієї будівлі могла скласти до 100 млн грн. Ми писали про це тут: http://bit.do/fGHy6
4) У самому рішенні міська влада далеко не завжди пише, що планують зробити парковку. Наприклад, недалеко від “Мост-сіті”, на вул. Січеславська Набережна, 29а, видають дозвіл на благоустрій для ТОВ “Паркт Сервіс Группе”. Тобто територію буде упорядковувати фірма, яка займається майже всіма парковками в місті. А ось вже в іншому рішенні міська влада дозволяє цій фірмі зробити там парковку. (Рішення: http://bit.do/fGHSp http://bit.do/fGHJG )
5) Фірма ТОВ “Інтерсервісбуд”, за даними Youcontrol, пов’язана з групою “Алеф”.
6) Інший фірмі з орбіти “Алефа” у ТРЦ на вул.Пастера передали ділянку під парковку на 49 років. При цьому парковка йде впритул до житлового будинку http://bit.do/fGHyf
Як ми бачимо, міська рада мега-лояльна до структур групи “Алеф” і, зокрема, до фірми “Інтерсервісбуд”, і видає вкрай неоднозначні дозволи. А для таких дозволів і забудов центральної частини міста міській раді явно показують всі документи з крутими візуалізаціями.
Ми вважаємо, що відповідальність мають нести всі причетні – як співробітники міськради, так і співробітники компанії-забудовника. І тут має бути кримінальна відповідальність, а не сплата штрафу. На цей час за нашим зверненням відкрито провадження (ЄРДР №12020040650001422). Документи підписували секретар міськради Санжар та заступник мера Лисенко, документи перевіряв юридичний департамент міськради, яким керує Павлов, директор фірми Кубай.
***
Ця публікація створена за підтримки Європейського Союзу та Національного Фонду підтримки Демократії (США). За зміст публікації відповідальність несе ГО «Платформа Громадський Контроль». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу або НФПД.